Autostop w różnych krajach

Jak wygląda autostop w różnych krajach? Gdzie trzeba uważać, żeby nie pozbyć się kasy lub zębów? Jak pokazywać, żeby każdy wiedział o co chodzi? Wszystko postaram się wyjaśnić w tym wpisie.

Lista ta jest pisana na bazie moich osobistych doświadczeń. Znaczy to, że ja mogłem czekać za każdym razem pięć minut bo miałem szczęście a Ty po jednym dniu nic nie złapiesz, nie mniej jednak wiele osób, z którymi rozmawiałem, miało podobne odczucia co ja więc czasy będą się mniej więcej zgadzały. Po większości opisywanych krajów jeździłem samotnie, co ma duży wpływ na łatwość łapania stopa. Ponad to wielu kierowców zwraca uwagę na wygląd. Zdecydowanie łatwiej jest złapać coś, gdy wygląda się jak przeciętny zadbany turysta.

Do tego warto zastanowić się nad podchodzeniem do kierowców i pytaniem. W niektórych krajach znacznie ułatwia to łapanie podwózki, gdyż po tej krótkiej chwili wiedzą z kim mają do czynienia a jeśli ocenią Cię dobrze to będą chętni, żeby Cię wziąć.

W krajach Latynoamerykańskich wielkim plusem jest wyglądanie jak… biały Europejczyk. Wielokrotnie spotykałem się z opiniami, że swoich nie biorą, bo są częste napaści, ale nie mają problemów, żeby brać białych.

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *